6 popularnych jedzeniowych połączeń, które rujnują nasze zdrowie

SZOK!

Wszystkie wymienione niżej produkty i pokarmy są jak najbardziej bardzo zdrowe - to musimy zaznaczyć na samym początku. Nie chodzi o to, by nie jeść ich w ogóle, ale o to, by nie łączyć ich z konkretnymi rzeczami. Które popularne duety nam nie służą, choć najwyraźniej nie zdajemy sobie z tego sprawy?

 

 >>>5 `wegańskich` produktów, które... wcale nie są wegańskie!

 

1. Mleko i banany

Ten żywnościowy duet stał się bardzo popularny wśród wyznawców zdrowego stylu życia, ponieważ jest odżywczy i szybki w przygotowaniu. Jednak niektórzy dietetycy uważają, że owoce, szczególnie słodkie (a do takich banany bez wątpienia należą), powinny być spożywane oddzielnie. Pozostają w ciele dłużej, spowalniając układ trawienny, zwłaszcza gdy są spożywane z innymi produktami spożywczymi. Mleko również powinno się pić osobno.

 

2. Piwo i orzeszki

Czyli, wydawać by się mogło, idealny zestaw na wieczór przed telewizorem. Nic bardziej mylnego. Wysokosłodzone pokarmy są nie tylko niezdrowe,  powodują również odwodnienie i zwiększają - i tak już nieprzyjemne - objawy kaca. Mogą też dodatnio wpływać na wynik badania alkomatem.

>>>

 

 

 

 

 

fot. Unsplash

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: 6 popularnych jedzeniowych połączeń, które rujnują nasze zdrowie
Inne artykuły