Jedzenie, które sprawia, że... wciąż jesteś zmęczona!

To właśnie dlatego wciąż brakuje ci energii!

Powiedzieć, że dieta wpływa na nasze życie, to tak naprawdę nie powiedzieć nic. Dieta jest bowiem jedną z najważniejszych - jeśli nie najważniejszą - rzeczą w naszym życiu. Sprawia, że żyjemy, jest kluczowa zarówno w kwestii zdrowia, jak i pięknego wyglądu. Wpływa na nas bardziej niż cokolwiek innego. W końcu, czy może być coś istotniejszego od składników, które wkładamy do własnej buzi? 

Na pewno nie zdziwi więc was, że sposób żywienia ma wpływ nie tylko na wygląd naszej cery i włosów czy kondycję ciała, ale także na sposób funkcjonowania naszego organizmu w ciągu dnia. Wciąż brakuje ci energii do działania? Być może, spożywasz zbyt dużo produktów i składników z naszej listy. Okazuje się bowiem, że mogą one prowadzić do ciągłego poczucia zmęczenia i otumanienia. 

O czym dokładnie mowa i na co warto je zamienić? Podpowiadamy! 

 

 

 

1. Kawa

Paradoksalnie, to właśnie po kawę sięgamy, gdy czujemy się osłabione. Rzeczywiście, odrobina kofeiny - około dwie filiżanki dziennie - wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, a także stymuluje układ nerwowy. Jeśli jednak wypijasz jej znacznie więcej, kawa może wpływać na twój system nadnerkowy, a co za tym idzie sprawiać, że czujesz się jeszcze bardziej ospała. Warto stawiać więc  na kawę organiczną lub przerzucić się na zielonę herbatę. Szczególnie, jeśli potrzebujesz pobudzenia po godzinie 15. 

 

>>>
fot. iStock

Dodaj komentarz do galerii: Jedzenie, które sprawia, że... wciąż jesteś zmęczona!

Czytaj także

Inne artykuły