Bez tego zapachu nie wyobrażamy sobie jesieni! Kosmetyki z cynamonem od polskich marek (Przegląd)

Aromat cynamonu można określić jednym słowem: magia!

Jego zapach to kwintesencja jesieni. Ciepły, korzenny, słodki, otulający. Jego woń sprawia, że wokół robi się bardzo przytulnie. Doceniamy go zwłaszcza teraz, kiedy za oknem jest zimno, wietrznie, i mokro. Cynamon coraz częściej gości w naszej kuchni. Pieczemy `ślimaczki`, dosypujemy go do kawy. Cudownie by było, gdyby jego zapach mógł towarzyszyć nam przez cały dzień. Wiecie, że to możliwe? Cynamon jest bowiem dodawany do niektórych  kosmetyków. I to nie tylko ze względu na magiczny zapach.

Przyprawa ta wykazuje silne działanie antybakteryjne. Pobudza krążenie. Niweluje stany zapalne skóry (m.in. trądzik). Jest też genialnym antyoksydantem, który zwalcza wolne rodniki.

A sama woń? Jest nie tylko niezwykle przyjemna i relaksująca, ale ona także korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Cynamon poprawia trawienie i wspomaga oddychanie. A pozyskiwany z niego olejek ma działanie antyseptyczne.

Poznajcie więc produkty od polskich marek, które w składzie zawierają tę niesamowitą przyprawę.

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. redakcja

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Bez tego zapachu nie wyobrażamy sobie jesieni! Kosmetyki z cynamonem od polskich marek (Przegląd)
Inne artykuły