7 rzeczy, za które kochamy Albę1913

Polska marka kosmetyczna, która napawa nas dumą. Jako jedna z niewielu zdobyła uznanie za granicą.

Wszystko zaczęło się w 1913 roku. Mieczysław Rychlicki skończył właśnie studia chemiczne w Berlinie. Wraca do rodzinnego Poznania i podejmuje pracę w laboratorium u Stanisława Bukowieckiego. Najpierw pomaga mu rozkręcić firmę farmaceutyczną, aż w latach 30. XX wieku odkupuje udziały i tym samym staje się jedynym właścicielem. Interes zyskuje oficjalną, rynkową nazwę - Alba. Firma, na fali międzywojennego rozkwitu gospodarczego, odnosi olbrzymi sukces. Później wybucha wojna, ale Rychlickiemu udaje się uratować receptury wszystkich leków i kosmetyków. Po 104 latach Alba1913 nadal funkcjonuje, a co więcej, przeżywa właśnie drugą młodość. Tym razem nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Coraz głośniej jest o niej w Stanach Zjednoczonych. W Azji znana jest już od kilku sezonów.

Fenomen marki dosyć łatwo jest wytłumaczyć. Bo jeśli pracują dla niej wyłącznie profesjonaliści, to sukces nie jest żadną niespodzianką. W naszej redakcji produkty Alby1913 są traktowane jak relikwie. Rozpływamy się nad każdym poszczególnym elementem - od składu, przez zapach, po obłędnie zaprojektowane opakowania. Chcemy się z wami podzielić 7 smaczkami, za które najbardziej cenimy Albę1913. Jest to bowiem linia produktów nieprzypadkowych. Od samego początku nie ma tu pozycji wykreowanej na skutek chwilowego trendu czy potrzeby wypełnienia sklepowej półki.

 

 

1. Certyfikaty

Twórcy Alby1913 mają na względzie nie tylko dobro swoich konsumentów, ale także zwierząt. Wiele z kosmetyków otrzymało prestiżowy certyfikat wydawany przez Fundację Viva!. Jeśli szukacie wegańskiej pielęgnacji, oto ona. Dla nas jest to jedno z kluczowych kryteriów. Jesteśmy pewne, że dla was także.

 

 

 

 2. Design

Mimo że sercem Alby1913 jest naturalny i wyselekcjonowany skład, nad stroną graficzną pracowano z równą pieczołowitością. Opakowania wpisują się w minimalistyczną estetykę. Aż chce się je wyeksponować na łazienkowej półce.

 

 

 

 

fot. www.albathyment.com.pl

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: 7 rzeczy, za które kochamy Albę1913
Inne artykuły