Masz suchą cerę? Tych 7 rzeczy nie rób NIGDY!

Lista zachowań bezwzględnie zakazanych!

Czy wy też macie takie wrażenie, że porady skórne najczęściej kierowane do właścicielek cery problematycznej? Co chwila widzimy takie nagłówki jak: Domowe sposoby na przebarwienia, 7 najlepszych podkładów do cery przetłuszczającej się czy Co jeść, by pozbyć się pryszczy? A tych dla sucholców jakoś nie ma, chociaż w naszym kraju to właśnie nadmiernie sucha skóra jest największym problemem. Przypomnijcie sobie kiedy ostatnio widziałyście jakąś osobę z ewidentnym trądzikiem? Nie, nie mówimy o pojedynczych krostkach (to nie jest skóra tłusta), ale o konkretnym wysypie ropnych zmian. No właśnie. A suche skórki `szpecą` większość polskich policzków. Być może winna jest temu niewłaściwa pielęgnacja. Zdarza wam się popełniać te błędy?

 

1. Zapominanie o nawilżeniu

Posiadaczki skóry z problemami mogą bez żadnych wytrzutów sumienia od czasu do czasu pominąć aplikację kremu nawilżającego. Ich cera nawet tego nie zauważy. W przeciwieństwie do naszej - odnotuje nawet jendorazową nieobecność emolientu.

 

 

2. Nadmierne złuszczanie

Jeśli masz w łazience scrub w postaci ziarenek (nawet drobnych), jeszcze dziś oddaj go koleżance. Od teraz twoim rytuałem złuszczającym martwy naskórek będą peelingi enzymatyczne lub kwasy (np. AHA). Nie oznacza to, że możesz je stosować codziennie - dwa razy w tygodniu to optymalne dawkowanie.

 

 

 

 

 

 

 

fot. Pinterest

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Masz suchą cerę? Tych 7 rzeczy nie rób NIGDY!
Inne artykuły