Blogerka nie używała szamponu przez miesiąc! Efekt?

Warto czy nie?

Znacie Alyse? Jeśli nie, natychmiast nadróbcie zaległości. Ta dziewczyna jest bowiem na tyle szalona, aby móc zmienić świat - jak to pisał kiedyś Jack Kerouac. Zresztą jego słowa nie są tu przypadkowe, bo tak jak Alyse, Jack był podróżnikiem, a jego największe dzieło W drodze opowiadało właśnie o tym - o dalekiej podróży trwającej wiele czasu.  

Alyse też podróżuje - ostatnio zaliczyła kilkumiesięczną wędrówką po Appalachach, tzw. Szlak Appalachów liczący 3476 kilometrów. Imponujące, prawda? Szczególnie że Alyse jest tak drobna i młodziutka... Mimo to, ma ogromną wiedzę na temat zdrowia, diety wegańskiej, ciała i ducha. Napisała nawet książkę o tym, jak pokochać samego siebie, stanowiącą idealny przewodnik dla pogubionych kobiet i mężczyzn, dążących do samoakceptacji. Jak zaś sama mówi o sobie Alyse - uwielbia tworzyć wideo z podróży, a także podejmować w nich swego rodzaju `wyzwania`. Od roku Alyse nie używa dezodorantu (wszystkiego na temat jej osobistych doświadczeń dowiecie się, zaglądając na naszą ostatnią podstronę, gdzie umieściłyśmy filmik zaczerpnięty z jej kanału). Ostatnio zaś, właśnie podczas wędrówki po Appalachach, ta urocza blondyneczka postanowiła sprawdzić, jak to jest żyć bez... szamponu do włosów i odżywki, których normalnie używa. Wybiera organiczne produkty, których jednak nie zabrała ze sobą w góry. Musiała bowiem zadbać o to, aby jej plecak był jak najlżejszy, dlatego zrezygnowała z rzeczy zbędnych, których może użyć jednorazowo, biorąc choćby prysznic w hostelu gdzieś po drodze do celu.

W swoim filmie szczerze zaznaczyła, że na początku swojej wędrówki korzystała ze zwykłego szamponu i odżywki z parabenami i silikonami. Potem zaś zaczęła miesięczny eksperyment, rezygnując z tych kosmetyków w ogóle. Co zaobserwowała? Po tygodniu jej włosy wyglądały świetnie, a sama Alysa nie miała żadnych zastrzeżeń co do ich zapachu i tekstury czy też kondycji skóry głowy. To był jednak ostatni moment, w którym efekt kuracji no-poo, jak zwykła ją prześmiewczo nazywać, jej odpowiadał. 

Co więc stało się potem?

>>>

 

https://www.instagram.com/rawalignment/

 

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Blogerka nie używała szamponu przez miesiąc! Efekt?
Inne artykuły