6 powodów, dlaczego twoje włosy ciągle są matowe

Zagadka wyjaśniona!

Od swoich włosów wymagamy nie tylko tego, by się nie przetłuszczały, były gęste i puszyste, ale także tego,  by lśniły zdrowym blaskiem. Na tym ostatnim zależy nam zwłaszcza teraz, latem. Kosmyki, od których odbijają się promienie słoneczne wyglądają na zdrowe i bardzo seksowne. Próbujesz osiągąć taki efekt, ale cały czas go nie dostrzegasz? Oto dlaczego.

 

1. Woda

W wodzie, która leci z naszych kranów znajduje się mnóstwo minerałów, a nawet... rdzy. Wszystkie te substancje wpływają niekorzystnie na wygląd włosów - stają się matowe i 'bez życia'. Jeśli problem ten narasta, zamontuj specjalny filtr. Nie jest to duży wydatek, a przyniesie zauważalną różnicę - nie tylko jeśli chodzi o kondycję włosów, ale również skóry.

 

2. Zbyt szybkie spłukiwanie odżywki

Czy wy też zawsze myjecie włosy na szybko i spłukujecie odżywkę zaraz po tym jak ją nałożycie? Tak robi większość z nas - korzystamy z odżywki (bo wszyscy mówią, że trzeba), jednak nie chce się nam czekać przepisowych minut. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: taka pielęgnacja to żadna pielęgnacja. Kosmetyk nie ma szansy wniknąć w głąb włosa, a nieodżywiony na pewno nie będzie błyszczał.

 

 

 

fot. iStock

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: 6 powodów, dlaczego twoje włosy ciągle są matowe
Inne artykuły