7 błędów w pozbywaniu się zaskórników

Zaskórniki. Najwierniejsi przyjaciele naszej skóry. Nie chcą się z nią rozstać do późnych lat (moja Babcia nadal się z nimi boryka!). Nasza pielęgnacja w dużej mierze opiera się o przeciwdziałanie ich powstawaniu. Jak się jednak okazuje, większość z nas robi to źle. Oto 7 najczęściej spotykanych błędów:

1. Zbyt częsta eksfoliacja

Złuszczanie martwego naskórka przeprowadzamy na dwa sposoby – fizyczny (pomaga zachować czyste pory) i chemiczny (usuwa nadmiar serum). Kierując się marzeniem szybkiej poprawy kondycji skóry, przesadzamy z ilością kosmetyków i wykonywanych zabiegów. Wierzymy, że im więcej na siebie nałożymy i im więcej operacji wykonamy, tym prędzej pożegnamy problem zaskórników. Działając w ten sposób prowadzimy do dokładnie odwrotnego skutku – skóra zostaje całkowicie pozbawiona łoju i staje się podrażniona, czerwona i sucha. A wtedy zaczyna produkować jeszcze więcej sebum (naturalna reakcja obronna)!

 

2. Wyciskanie zaskórników zamkniętych

Najgorsze co możemy zrobić to próbować na siłę wycisnąć zamknięte zaskórniki. A te, jak sama nazwa wskazuje, są zamknięte – nie mają ujścia. Aby pozbyć się zawartości, mamy tylko jedną możliwość – zrobienie rany. A to nic innego jak zaproszenie bakterii i infekcji do środka. Chyba już wiecie czym to skutkuje, prawda?

 

 

 

fot. https://www.charcoalmask.co

Dodaj komentarz do galerii: 7 błędów w pozbywaniu się zaskórników

Czytaj także

Inne artykuły