Co Twój typ urody mówi facetom?

Na co zwracają uwagę mężczyźni i jak cię postrzegają? Co naprawdę widzą, gdy na ciebie patrzą? Oto kobieta w oczach faceta.

Biologiczną cechą kobiety jest dbanie o wygląd. Robimy, co możemy, aby podobać się sobie i mężczyznom. Nie na wszystko mamy jednak wpływ, dlatego staramy się poprawić swoją urodę – a zwłaszcza uwypuklić atuty i zamaskować defekty. Z badań przeprowadzonych przez kanał telewizyjny QVC wynika, że co trzecia kobieta nie wyjdzie z domu bez makijażu. „Postrzeganie ciała jest niezwykle silnym elementem samopoczucia” – przekonuje psycholog dr Linda Papadopoulos w książce „Lustereczko powiedz przecie”. I dodaje, że kobiety, które czują się dobrze w swojej skórze, od razu stają się pewne siebie i zrelaksowane. Tyle jeśli chodzi o nas. A co widzą mężczyźni, gdy się nam przyglądają?

Twoja figura

Gdy mężczyzna widzi kobietę po raz pierwszy (szczególnie z daleka), w pierwszej kolejności zwraca uwagę na jej figurę. Jaka podoba się najbardziej? Kobieca, czyli w kształcie klepsydry z wyraźną talią, jak u Marilyn Monroe. Zdaniem naukowców z Nowej Zelandii taka sylwetka oznacza, że kobieta jest… płodna i urodzi zdrowe dzieci. Ale to nie wszystko. Naukowcy z uniwersytetów w Pittsburgu i Kalifornii na podstawie badań doszli do wniosku, że w oczach panów kobieca sylwetka z zaznaczoną talią i biodrami świadczy także o inteligencji. Panom nie bez powodu podobają się również właścicielki długich nóg – są one bowiem postrzegane jako dowód dojrzałości płciowej. Z kolei dr Martin Tovee z Uniwersytetu Newcastle przekonuje, że długie nogi u kobiety świadczą o dobrym stanie zdrowia.

fot. iStock

Dodaj komentarz do galerii: Co Twój typ urody mówi facetom?

Czytaj także

Inne artykuły