Draping, czyli najnowocześniejsza metoda konturingu. Na czym polega?

Marc Jacobs zakochał się w nim bez pamięci.

Wszystko wskazuje na to, że tak modny w ostatnim czasie strobing ustępuje pierwsze miejsce na podium. Oficjalnie ogłaszamy początek rządów drapingu, czyli kolejnej wersji konturingu! Na czym polega i za pomocą jakich produktów uzyskuje się ten efekt?

Najpierw różnice, czyli dlaczego strobing odchodzi do lamusa?

Cera pełna blasku, połyskująca tak zwanym (healthy) glow, wygląda pięknie, ale tylko na nieskazitelnej cerze. Jeśli goszczą na niej wypryski,  z modelkowego looku, buzia po strobingu zamienia się w nieestetycznie tłustą. Nie musimy chyba mówić, że naturalnie błyszcząca się cera, jest bezdyskujnym dyskwalifikatorem. Strobing to metoda konturingu, kóra polega na nadaniu właściwych kształtów twarzy za pomocą rozświetlacza. A jak jest w przypadku drapingu?

>>>5 zaskakujących rzeczy, przez które twoja buzia robi się tłusta!

Najnowszy trend, jeśli chodzi o podkreślanie rysów, opiera się o wykorzystanie kosmetyku, który bardzo dobrze znacie. Jak bardzo będziecie zaskoczone, jeśli zdradzimy, że chodzi o... róż? Tak, dokładnie - ten do policzków. Teraz jednak będziemy nakładały go w całkiem inny sposób.

Draping KROK PO KROKU:

Potrzebujemy różu w dwóch odcieniach - jaśniejszym i ciemniejszym. Ten pierwszy aplikujemy na  górną część kości policzkowej, a ciemniejszy na jabłuszka, rozcierając kosmetyk w stronę ucha. Pamiętajcie, by na koniec porządnie zatrzeć granice.

Dlaczego draping jest lepszy od strobingu i tradycjnego konturowania bronzerem?

Róż zawsze uchodził za kosmetyk, który wizualnie odmładza, nadaje twarzy zdrowego i dziewczęcego wyrazu. Usuwa oznaki zmęczenia, ożywia. Teraz będziemy ten efekt potęgować!

 

 

 

Nasze propozycje różów w zestawie DUO>>>

 

 

 

 

 

 

 

fot. allure

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Draping, czyli najnowocześniejsza metoda konturingu. Na czym polega?
Inne artykuły