`Wet hair`, czyli efekt mokrych włosów. Jak go uzyskać? (+przegląd kosmetyków)

Bez tej fryzury ciężko wyobrazić sobie wiosnę i lato.

`Wet hair`, czyli efekt mokrych włosów bardzo często widziany jest na wybiegach (chociażby pokaz kolekcji Diora i Prady na FW 2013). A to dlatego, że fryzura ta tworzy look artystyczny i nonszalancki. Nie oznacza to jednak, że takie uczesanie nie sprawdzi się na co dzień.  Zamiast kolejny dzień z rzędu związywać włosy w nudny kucyk, nadaj swoim kosmykom wyglądu, który będzie przyciągał uwagę już z daleka. Gwarantujemy, że nikt nie przejdzie obok ciebie obojętnie. `Wet hair` zawsze prezentuje się niezwykle efektownie. Pod warunkiem, że wiemy jak uzyskać taki rezultat.

Nie jest to takie proste, bo bardzo łatwo jest o odwrotny skutek. Nieumiejętne wykonanie  uczesania sprawi, że nasze włosy będą wyglądały na ekstremalnie przetłuszczone!!! Jak do tego nie doprowadzić? Wystarczy zaopatrzeć się w profesjonalny kosmetyk - przeznaczony specjalnie do tego, konkretnego zadania. Tradycyjnie mamy dla was zestawienie, ale zanim pokażemy wam co dla was przygotowałyśmy, dowiedzcie się jak nadać swoim włosom efekt zmoczonych.

 

`WET HAIR ` KROK PO KROKU:

1. Stylizację przeprowadzamy na  świeżo umytych włosach, tylko wtedy ma ona sens i tylko wtedy będzie udana.

2. Nałóż na włosy produkt, który pomoże ci bardzo dokładnie rozczesać włosy.

3. Odczekaj chwilę.

4. Teraz zaaplikuj wybrany kosmetyk (przegląd produktów na kolejnych podstronach), przeznaczony specjalnie do uzyskania efektu `wet hair`.

5. Zaczesz włosy do tyłu.

6. Poczekaj aż wyschną.

7. Gotowe!

 

Pamiętaj, że fryzura ta mocno podkreśla rysy twarzy. Jeśli narzekasz na zbyt wysokie czoło lub przesadnie wysuniętą żuchwę, zastosuj technikę konturingu. Aby look prezentował się naprawdę bezbłędnie, nałóż na usta wyrazisty kolor (np. pomarańcz lub czerwień) lub wykonaj smokey eye.

 

Zobacz jak obłędnie wyglądają celowo `mokre` włosy!

 

 

 

 

 

fot. whowhatwear

Dodaj komentarz do galerii: `Wet hair`, czyli efekt mokrych włosów. Jak go uzyskać? (+przegląd kosmetyków)

Czytaj także

Inne artykuły