Które perfumy kochają Paryżanki? Oto 4 absolutnie ulubione zapachy Francuzek!

Doskonale wiemy w czym tkwi sekret ich wyjątkowego stylu. A czym... pachną?

Kiedy myślimy: Paryżanka, od razu widzimy konkretny obraz. To dziewczyna, która teoretycznie wygląda zwyczajnie (wręcz nieco niedbale), ale swoją osobą zwraca uwagę już z daleka. Nosi się prosto, ale każdy, dosłownie każdy element ubioru leży na niej  p e r f e k c y j n i e. Lubi paski, ale to jedyny wzór, który dopuszcza. Najczęściej ma na sobie rzeczy gładkie, za to świetnej jakości, skrojone na miarę (a przynajmniej sprawiające takie wrażenie). Nonszalancja - to słowo-klucz. Do tego oszczędny makijaż, ograniczający się zazwyczaj do czerwonej szminki. Paryżanki nigdy nie epatują metkami, ale nie wyobrażają sobie, by nosić dodatki imitujące dzieła wielkich domów mody. Torebka, balerinki czy okulary przeciwsłoneczne, choć wyglądają niepozornie (co nie znaczy, że nudno!), zawsze pochodzą z kolekcji światowych marek. Tak w skrócie wygląda ich podejście do mody.

Ale równie dużo wiemy o ich sposobie pielęgnacji. Stawiają na kosmetyki drogie, za to najlepsze. Buble nie zdarzają im się nigdy. Nacisk kładą przede wszystkim na jakość. Ilość? Im mniej, tym lepiej. Paryżanka może mieć jeden krem do twarzy, za to taki, po którym nie potrzebuje już niczego więcej.

Sporo mówi się paryskiej modzie i paryskiej pielęgnacji, ale czy zastanawiałyście się kiedyś czym PACHNĄ Francuzki? Jakie perfumy można najczęściej spotkać w ich torebkach? Przecież muszą mieć swoje typy! I mają. Dokładnie cztery.

 

 

fot. collagevintage

Dodaj komentarz do galerii: Które perfumy kochają Paryżanki? Oto 4 absolutnie ulubione zapachy Francuzek!

Czytaj także

Inne artykuły