2 (bardzo) popularne i lubiane napoje, których spożywanie prowadzi do łamania się paznokci

To właśnie przez ich picie, płytki wyglądają niezdrowo i nieestetycznie.

Czy wy też zauważyłyście w ostatnim czasie pogorszenie kondycji waszych paznokci? Po zimie wyglądają naprawdę kiepsko? Są suche, ciągle się łamią i rozdwajają? Czy wiecie jaka przyczyna może za tym stać? Okazuje się, że winne są prawdopodobnie dwa napoje. Napoje, które wszyscy kochamy i spożywamy je naprawdę często. Mowa o kawie i alkoholu. I o ile ten drugi trunek zdarza się rzadziej (przynajmniej powinien!), tak kawa pojawia się w naszym menu codziennie, i to, bądźmy ze sobą szczere,  w jakich ilościach! Średnio spożywamy jej trzy kubki dziennie! Co takiego w sobie ma, że z jednej strony pobudza, a z drugiej wpływa negatywnie - na paznokcie?

Częste picie kawy prowadzi do niedoboru magnezu, bowiem kawa wypłukuje go z organizmu. Pierwiastek ten pełni wiele istotnych funkcji, a jego podaż odpowiada za stan naszych włosów, skóry i właśnie paznokci - jest ich ważnym budulcem.

Z kolei alkohol odwadnia - nie tylko samą skórę, ale także płytkę. Jeśli w paznokciu nie ma wystarczającej ilości wody, zaczyna się on łamać.

 

 

 

A co jeszcze może mieć niewłaściwy wpływ na wygląda pazurków?

 

 

 

 

 

fot. http://www.thefashionspot.com

 

Dodaj komentarz do galerii: 2 (bardzo) popularne i lubiane napoje, których spożywanie prowadzi do łamania się paznokci

Czytaj także

Inne artykuły