Jak utrwalić loki BEZ korzystania z lakieru?

Zapomnij o tym niszczącym włosy kosmetyku! Poznaj 5 kroków, dzięki którym twoje loki wytrzymają do samego wieczora bez ani jednej kropelki lakieru!

Nigdy nie byłam jakąś wielką włosomaniaczką. Może dlatego, że moje kosmyki są niezwykle uparte - są posłuszne do godziny po ułożeniu, a po przekroczeniu tego czasu buntują się  i pokazują swoje prawdziwe oblicze. Chcąc, czy raczej nie chcąc, stałam się ekspertką trzech fryzur: kucyka (wiem, poziom master), niedbałego koka (potrafię go robić z zamkniętymi oczami) i... uwaga, bo ta ostatnia wychodzi mi zdecydowanie najlepiej: rozpuszczonych włosów. Jednak od pewnego czasu dosyć często używam lokówki. Przez pierwsze miesiące nie wyobrażałam sobie osiągnięcia fal bez spryskania kosmyków lakierem. A bo to raz - zawsze miałam w torebce wersję mini i poprawiałam usztywnienie kilka razy w ciągu dnia. Aż pewnego dnia zobaczyłam coś, co przestraszyło mnie tak mocno, że chyba już nigdy nie kupię lakieru. Przez regularne spryskiwanie włosów tym kosmetykiem, zniszczyły się one naprawdę drastycznie. Stały się bardzo suche, a końcówki zaczęły się rozdwajać coraz wyżej. Na szczęście w tym samym momencie dowiedziałam się o innym sposobie utrwalania loków. Sposobie, który jest równie skuteczny, ale w pełni bezpieczny. Składa się z pięciu kroków:

 

Krok 1

Zacznij od oddzielenia niewielkiego pasemka i okręć je wokół lokówki. Jeśli pracujesz nad sekcją z lewej strony, umieść zacisk na górze - z prawej, na dole.

 

 

 

 

fot. iStock

Czytaj także

Dodaj komentarz do galerii: Jak utrwalić loki BEZ korzystania z lakieru?
Inne artykuły