Jaki typ brwi pasuje poszczególnym kształtom twarzy?

A dokładnie twojej?

Historia stylizacji naszych brwi jest równie stara jak świat. Bowiem już od starożytności zwracano uwagę na ich wygląd. W każdej epoce obowiązywał inny kanon. Porównajmy dla przykładu czasy współczesne i lata 20. ubiegłego wieku. W tamtych czasach dosłownie wszystkie kobiety rozjaśniały swoje naturalne włoski. Brwi, a właściwie ich efekt, tworzyły dwie cieniutkie kreski. Obecne trendy są dokładnym przeciwieństwem. Od kiedy Cara Delevingne i Taylor Hill stały się topowymi modelkami, zakochałyśmy się w brwiach pełnych objętości i wyrazu. Im bardziej niesforne i krzaczaste tym lepiej! Mają być szerokie i jak najbardziej naturalne.

Ale trend ten, jak każdy inny, nie jest dla każdego. Pamiętajmy, że na wygląd brwi wpływa przede wszystkim ich  k s z t a ł t. Jedne z nas zostały odbarowane półkolistymi łukami, inne prostymi liniami, jeszcze inne złamaną kreską tworzącą szpic. Nie zawsze jednak nasze rzeczywiste brwi współgrają z kształtem twarzy. To właśnie odpowiednim kształtem (podobnie jak fryzurą) możemy korygować takie mankamenty jak wysokie czoło, wąskie usta itp.

Sprawdź czy nie rozważyć delikatnej poprawy - czasami wystarczy zwykła kredka czy żel, by nadać swoim brwiom właściwy wygląd!

 

1. Twarz owalna

 Twarzy owalnej pasują brwi subtelnie podniesione - ani totalnie płaskie, ani zbyt półkoliste.

 

fot. redakcja

Dodaj komentarz do galerii: Jaki typ brwi pasuje poszczególnym kształtom twarzy?

Czytaj także

Inne artykuły