Jak powinnaś nawilżać skórę, jeśli masz obsesję na punkcie lepkości?

strona 1 z 10

Masła i balsamy odpadają. Co zamiast nich?

Nawilżanie skóry stanowi podstawę pielęgnacji - zwłaszcza teraz, zimą. Chłód, by nie powiedzieć bezlitosny mróz, silny wiatr i suche powietrze czynią na naszym ciele spustoszenie. Nie da się nie nawilżać. Czym grozi zaniechanie tej czynności? Mówiąc w skrócie: przyspieszonym starzeniem, bo to właśnie leciwa skóra jest pozbawiona jędrności - w pewnym momencie życia produkcja kolagenu drastycznie zwalnia. Na pewno chcecie, by nastąpiło to jak najpóźniej. Trzeba więc ciało nawilżać!

Są osoby, które uwielbiają masła do ciała. Nie przeszkadza im gęsta, budyniowata konsystencja - lubią czuć ten budyń na sobie. Ale są i takie, które mają alergię nawet na lekkie balsamy, a dokładnie na wrażenie, że `całe się lepią`.  Faktycznie, czekanie aż kosmetyk się chłonie jest dosyć irytujące i monotonne, a co gorsze, dziś nikt nie ma na to warunków. Współczesna pielęgnacja musi być skuteczna, ale niemalże niezauważalna.

Jak utrzymać zimą (choć `alergia na lepkość` trwa cały rok) skórę w dobrym stanie, ale tak, by codzienna pielęgnacja nie była udręką? Rozwiązaniem jest... wybranie produktu do mycia 2w1, czyli takiego który będzie oczyszczał i nawilżał jednocześnie. Najlepsze do tego zadania są olejki do kąpieli. Ich tłusta (w pozytywnym znaczeniu) formuła tworzy na skórze ochronny film, chroniący ciało przed wysuszeniem.

Przygotowałyśmy dla was zestawienie tych, których same używamy. Zobaczcie, które marki oferują olejki do mycia. Przedział cenowy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Typuje redakcja!

 

 

 

 

 

 

fot. iStock

Dodaj komentarz do galerii: Jak powinnaś nawilżać skórę, jeśli masz obsesję na punkcie lepkości?

Czytaj także

Inne artykuły